اولین تست های باتری اچ تی سی وان؛ دیدگاه های مختلف

بسیاری از کاربران تلفن های برند HTC درباره دوام باتری دستگاه های شان شکایت دارند و این مورد، در کنار این حقیقت که طراحی یکپارچه بدنه امکان تعویض باتری توسط کاربر را تقریباً غیرممکن کرده باعث نگرانی همیشگی در مورد باتری تلفن های HTC شده. 

اما طبق بررسی های صورت گرفته توسط ExpertReviews درباره دوام باتری HTC One، مشخص شده که باتری 2300 میلی آمپری این محصول جدید از 17 ساعت مکالمه تلفنی (3G) پیشتیبانی می کند و فراتر از آن، تا 8 ساعت و 30 دقیقه پخش بی وقفه ویدیو را نیز تاب می آورد که مورد دوم، بالاتر از میانگین 6 ساعت برای تلفن های هوشمند و امیدوار کننده است. 

با چنین اعدادی، استفاده بی دغدغه از پرچمدار HTC در طول روز، دیگر نباید یک آرزو باشد. چیزی که با توجه به بزرگ و بزرگ تر شدن نمایشگر تلفن های هوشمند و افزایش چگالی پیکسل آنها، به موردی مهم در تصمیم گیری مشتریان تبدیل شده. 

HTC-One-Talk-time.jpg

نکته قابل ذکر این است که تست های انجام گرفته، با نسخه نهایی سیستم عامل انجام نشده اند و البته انتظار هم نمی رود نتایج نسخه نهایی، چندان بالاتر از نسخه تست باشد. 

برای اینکه چشم انداز بهتری از اعداد تست باتری One به دست بیاوریم، به تست اکسپریا Z اشاره می کنیم. باتری اکسپریا Z در تست مکالمه 3G تا 16 ساعت و در تست پخش بی وقفه ویدیو تا 5 ساعت و 39 دقیقه دوام آورده. با توجه به بزرگتر بودن نمایشگر اکسپریا Z، پایین تر بودن دوام باتری آن محتمل بود ولی یک اختلاف 3 ساعتی، به احتمال زیاد بر می گردد به تفاوت در مصرف انرژی چیپ های اسنپدرگون 600 و اسنپدرگون S4 Pro. 

البته در کنار این تست، سایت The Verge نظر متفاوتی دارد. 

در بررسی این سایت می خوانیم که هنوز باتری دستگاه راضی کننده نیست و در کاربرد عادی، به سختی تا پایان روز دوام آورده. هر چند One نیز مانند اکسپریا Z از حالت صرفه جویی در مصرف باتری (Power Saver mode) برخوردار است که موقع خاموش کردن نمایشگر اکثر ارتباطات بی سیم را قطع می کند ولی به اندازه اکسپریا Z هوشمند نیست تا بتوان بنا به انتخاب، امکان فعال ماندن برنامه های دلخواه در پس زمینه را فراهم کرد که این موجب شکایت The Verge شده. 

در تست این سایت شامل ارسال توییت، وب گردی و ارسال ایمیل، باتری دستگاه مجموعاً 10 ساعت دوام آورده و از این رو احتمالا در صورت پخش ویدیو با آن نمایشگر با کیفیت و پخش صدا با بلندگوهای استریوی غول آسا، باتری کمتر از این دوام خواهد آورد. 

به هر حال هنوز نسخه نهایی محصول عرضه نشده و نتایج و گفته های مختلفی در باره باتری آن در اینترنت مشاهده می شود. مطمئناً به زودی بررسی های کامل تری در این باره برای شما قرار خواهیم داد.

/ 0 نظر / 61 بازدید